• Nie dodałeś jeszcze żadnego produktu.
Zobacz Koszyk
Koszt: 0,00 

Pogadajmy o pieniądzach. Dlaczego trening personalny tyle kosztuje ?

Często słyszę, że współpraca z trenerem personalnym to drogi gips. Postaram się odpowiedzieć, za co płacicie, kiedy decydujecie się na wspólną pracę.

Trener personalny dba o Twoje zdrowie i z takiej perspektywy należy patrzeć na jego pracę. Idąc do stomatologa, kardiologa czy psychologa często płacisz 150 zł za 15 minutową wizytę – nie jesteś wtedy zaskoczony, nie protestujesz – chodzi przecież o Twoje zdrowie! Praca trenera powinna być odbierana identycznie – dzięki wspólnym działaniom na sali treningowej, zwiększeniu świadomości o odżywianiu i znaczeniu regeneracji, możemy poprawić Twój stan zdrowia czy też dłużej zachować go w bardzo zadowalającym stanie. Co więcej, bardzo wiele przypadków chorób cywilizacyjnych jak np. przewlekły ból pleców, ból kolan, wady postawy czy słabe samopoczucie, może być „leczonych” właśnie poprzez ruch i zmianę nawyków. Ile jest to dla Ciebie warte?

Im lepszy trener tym więcej chętnych

Od razu zaznaczę, że liczba podopiecznych nie zawsze świadczy o jakości warsztatu trenera! Jak wiadomo – im większe zapotrzebowanie na coś, tym cena rośnie, nie inaczej jest w przypadku trenerów. Doba trenera personalnego ma tyle samo godzin, więc może przepracować taką, a nie inną liczbę godzin. Bilans musi się zgadzać.

Ponieważ trening nie kończy się po Twoim wyjściu z sali

Dla przeciętnego Kowalskiego trening kończy się w momencie, w którym idzie do szatni, czyż nie? Jednak dla trenera wcale tak nie jest. Kiedy już zdecydowałeś się na współpracę jako trener personalny muszę przeanalizować Twój wywiad medyczny, odnieść go do Twoich celów oraz testów i na podstawie tego ułożyć plan, wg którego będziemy podążać w tracie naszej współpracy. Nie jest to jednorazowa sprawa bo co jakiś czas trzeba go modyfikować. Wielokrotnie zwłaszcza na początku współpracy masz jakieś pytania, czy to dotyczące zakupów żywieniowych, czy regeneracji i ja na te pytania odpowiadam, a nie jesteśmy wtedy na sali, prawda?;) Czy teraz widzisz, że płacisz za więcej niż tę godzinę, która przebywasz ze mną na sali 😉

Wiedza oraz umiejętności trenera

Płacisz za to, że trener poświęcił czas, energię oraz pieniądze, które zainwestował w zdobycie wiedzy. Dzięki temu, płacąc za usługę masz możliwość skutecznie zmienić swój wygląd czy poprawić swoje zdrowie. Na tym właśnie polega rynek usług – płacisz komuś za wykonanie czegoś. Kiedy będziesz chciał naprawić samochód to zapewne nie będziesz się starał zdobyć całej wiedzy i praktyki, by to zrobić samemu – pojedziesz do mechanika, czyż nie? 😉

Bo to tak naprawdę oszczędność!

Uwielbiam powiedzenie, że nie liczy się krótki termin tylko ten długi. Sprawdza się w praktycznie każdej sytuacji w życiu. Załóżmy, że faktycznie chciałeś się sam wziąć się za trening: zrobiłeś kurs, przeczytałeś jakieś książki (być może nawet za nie zapłaciłeś), obejrzałeś materiały video, praktykowałeś i na całe szczęście obeszło się bez kontuzji i osiągnąłeś swoje cele. Ok, brawo! Teraz podlicz ile to kosztowało: a) pieniędzy b) czasu c) poświęceń d) prób i błędów. Sporo, prawda? No właśnie… Początkowo usługa trenera personalnego może wydawać się droga, ale w moim ukochanym długim terminie okazuje się tania! Dlaczego? Bo oszczędzasz sobie kosztów wymienionych wyżej. Dodatkowo budując solidne podstawy będziesz z nich korzystać do końca swojej treningowej przygody.

Trzymajcie się!

Podziel się postem

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Scroll to top